Nové vydání Spoon (<--odkaz na obrázek úvodní stránky) ke stáhnutí Zde

Tipy a nápady

Nápadité doplňky: šperky z panenek

24. dubna 2011 v 8:00 | Petra Éliarosa
To, co dělá Dolly styl tak zajímavým, je spousta doplňků. Náhrdelníky a šperky se používají různorodé - a často mezi nimi uvidíte i plyšáky a panenky. Avšak nosit starodávnou panenku jako šperk je jistě velmi výstřední až strašidelné. Ony vlastně všechny tyto šperky budou... trošinku děsivé. Tak trochu jako z nějaké hororové pohádky...


Šperky z etsy.com - kliknutím na obrázek se dostanete na daný produkt.(Pozor, to je prosím vypreparované oko panenky, které MRKÁ.)

Nápadité doplňky: šátky a šály

15. dubna 2011 v 8:00 | Petra Éliarosa
To, co Dolly styl utváří, jsou právě jednotlivé prvky. Jedním z nich jsou třebas i ozdobné šály a šátky, které se nosí přes ramena. Přesně tak, jak je kdysi dávno nosily vaše pra-pra-babičky, když se v zimě chystaly do města... Šály to jsou pletené, se starodávným nádechem. Nebo i zdobené s ornamenty, s třásněmi na koncích, ve stylu orientu. Dolly styl je o vrstvení oblečení, o překrývání vzorů. A i když máte nevýrazné šaty (třebas celé bílé), nádherná zdobená šála Váš outfit rozzáří, dodá mu magičnosti.

dolly

Najít nějakou pěknou šálu není u nás vůbec problém (zvláště v zimním období) - stačí projít několik obchodů, a jistě na nějaký kousek natrefíte. Minimálně tuto zimu byl výběr šál obrovský, a našly se i překrásné s krajkami, s třásněmi, se zlatými ornamenty... ale přeci jen, aspoň pro tu potěchu oka, dám sem pár tipů na překrásné šály z českých internetových obchodů.

Fler.cz - Ráj čepiček

Fler.cz - ADANA

Fler.cz - Danka.R

Fler.cz - ATELIER SCHARM

Fler.cz - IgreinKonce závěsů

5. prosince 2010 v 13:19
Koukám tak na prá fotek. Kromě toho, že jsou všechny s Dolly-kei, mají ještě něco společného
http://www.electricalice.com/blog/wp-content/uploads/2010/07/5n134i.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_1SGSXtSHsRM/S_CRGwS7HVI/AAAAAAAAC94/AxfdioGBB_Q/s640/Dolly+Kei+Grimoire+Hitomi+Kaori.jpg
(ta v levo)
http://www.japanesestreets.com/media/2938.jpg
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lbnrjgmTKE1qbg7ymo1_500.jpg
Všimli jste si, že všechny tyhle (náderné) slečny, mají různě pozavěsované ozdoby ze závěsů? ano, myslím takové ty třásně s kuličkama. Používalo se to jako zakončení provazů u závěsů na postelích s Nebesy a ještě pořád je to volně dostupné. Hurá do OBI!
 
 

Reklama