Nové vydání Spoon (<--odkaz na obrázek úvodní stránky) ke stáhnutí Zde

Značky

Grimoire

5. prosince 2010 v 14:26 | katy
Překlad článků z Tokyofashion

Někde na hranici mezi čtvrtí Shibuya a Harajuku, v sedmém patře nad různými malímy butiky se pouliční módou, můžete najít Grimoire. Je to průkopnický obchůdek s oblečením z Dolly-kei scény. Je řízen bývalou studentkou módy a modelkou časopisu Cutie, Hitomi Nomura, a majitelem Naoaki Tobe. Grimoire je magickým úkritem před shonem ulic Tokya.

Dolly-kei, jak jste si možná všimli, bere inspiraci z antických (eh? tady mělo nejspíše být vintage/starých) (a trochu strašidelných) pohádek a filmů jako třeba Letopisy Narnie, Alenka v říši divů a Harry potter (<3). Vintage oblečení, Grimoire vlastní řady doplňků, bot, kabelek a oblečení, také mají základ inspirace v evropských lidových příbězích a fantaziich.

Oblečení z druhé ruky, které pochází z USA, Rakouska, Německa a České republiky jsou hravou směsí bohémských, cikánských a pohádkových kostýmů východní evropy. Nomura, který je také považován za "charisma staff" (doslovně přeloženo jako "charismatického zaměstnance" netuším o co jde...) říká, že když se dívka dobrodružně obléká do dolly šatů, chce se změnit a proměnit v něco jiného.

Jméno Grimoire pochází z názvu starobylé kouzelné knihy Grimorie. Když se tato kniha otevře, každá stránka zobrazuje jiné kouzlo, nebo trik. "Doufáme, že lidé z různých scén s různými zkušenostmi k nám budou chodit. Doufáme, že budeme moci splnit více snů"

I když hlavní stránkou obchodu je Dolly kei, nebuďte přikevapení, že narazíte na poflakující se Lolitky, neboť ty do obchodu také zavítají. I když narozdíl od lolity, Dolly kei vypadá, jako by měl za příbuznou mori-girls (holky, které vypadají, jako-by žili v lese), ale nejsou stejné. Mori-girl jsou více skandinávské, zatímco Dolly-kei je spíše středoevropský. Nomura říká, že dívky nosící Grimore "mají silnou Image, méně neobviklou (normálnější) s neobviklými prvky.Obchod byl založen roku 2008 a z malé jeskyně pro speciální fanoušku se vyvíjí v místo, kam chodí stejně smíšlející lidé. Obchod také není jen pro dívky, Grimoire Prodává i dpolňky a tašky pro muže.

Mori-girls komunita mixi, měla před pár lety seznam šedesáti bodů, kterými by se Mori měli řídit (mluví se o tomto seznamu - odkaz na český překlad na harajuku blogu),Nicméně, když jsme se ptali Dolly a Grimoire holek, co se jim líbí a čím se řídí, odpovědi byly docela jednoduché, "Líbí se nám časopisy jako Zipper, Fruits a kera, také francouzská, keltská a country hudba a zvukové doprovody k filmům (tzn. Sountracky a Instrumentální doprovod)."

V červnu roku 2010 oslavilo Grimoire druhé víročí a uspořádala na počest oslavu. Dříve již pořádalo noční párty, kam přišli lidé v oblečení od Grimoire, takže tam bylo i mnoho časopisů a pořidlo fotky. Jeslti chcete mít přehled o obchodě, můžete navštívit Grimoire internetové stránky a blog.

Taky můžete sledovat jejich twitter, Google traslator zde funguje docela dobře

Grimoire Shibuya

Grimoire Shop in Tokyo

Dolly at Grimoire

Grimoire Shibuya

Grimoire ShibuyaGrimoire Shibuya

Grimoire Shibuya Shoes

Grimoire Shibuya

Grimoire Shibuya

Grimoire Shibuya

Grimoire Shibuya

Grimoire Shibuya

Grimoire Shibuya

Grimoire Shibuya
 
 

Reklama